C3292-12.288
Mfr.Part #
C3292-12.288
Manufacturer
Crystek Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC XO 12.2880MHZ HCMOS TTL
Manufacturer :
Crystek Corporation
Product Category :
Oscillators
Function :
Enable/Disable
Frequency Stability :
±50ppm
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Height :
1.8034mm
Operating Temperature :
0°C~70°C
Frequency :
12.288MHz
Min Operating Temperature :
0°C
Max Operating Temperature :
70°C
Width :
5.0292mm
Current - Supply (Max) :
60mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
5V
Base Resonator :
Crystal
Length :
7.1882mm
Size / Dimension :
0.283Lx0.205W 7.20mmx5.20mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Max Supply Current :
60mA
Output :
HCMOS, TTL
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Load Capacitance :
50pF
Series :
C3292
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Operating Supply Voltage :
5V
Mount :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm