C3291-12.288
Mfr.Part #
C3291-12.288
Manufacturer
Crystek Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC XO 12.2880MHZ HCMOS TTL
Manufacturer :
Crystek Corporation
Product Category :
Oscillators
Series :
C3291
Voltage - Supply :
5V
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Supply (Max) :
60mA
Operating Supply Voltage :
5V
Mounting Type :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Type :
XO (Standard)
Min Operating Temperature :
0°C
Output :
HCMOS, TTL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Frequency :
12.288MHz
Height :
1.8034mm
Width :
5.0292mm
Load Capacitance :
50pF
Length :
7.1882mm
Operating Temperature :
0°C~70°C
Function :
Enable/Disable
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
9 Weeks
Base Resonator :
Crystal
Size / Dimension :
0.283Lx0.205W 7.20mmx5.20mm
Frequency Stability :
±25ppm
Max Operating Temperature :
70°C
Max Supply Current :
60mA