C3290-20.480
Mfr.Part #
C3290-20.480
Manufacturer
Crystek Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC XO 20.4800MHZ HCMOS TTL
Manufacturer :
Crystek Corporation
Product Category :
Oscillators
Factory Lead Time :
9 Weeks
Series :
C3290
Operating Temperature :
0°C~70°C
Frequency Stability :
±100ppm
Current - Supply (Max) :
60mA
Operating Supply Voltage :
5V
Output :
HCMOS, TTL
Function :
Enable/Disable
Width :
5.0292mm
Length :
7.1882mm
Voltage - Supply :
5V
Base Resonator :
Crystal
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
XO (Standard)
Height :
1.8034mm
Load Capacitance :
50pF
Termination :
SMD/SMT
Frequency :
20.48MHz
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
0°C
Mounting Type :
Surface Mount
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.283Lx0.205W 7.20mmx5.20mm
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
70°C
Max Supply Current :
60mA