C328C752G3G5TA7301
Mfr.Part #
C328C752G3G5TA7301
Description
CAP CER 7500PF 25V C0G/NP0 RAD
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Capacitance :
7500pF
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
yes
KEMET C328C752G3G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 7500pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C328C752G3G5TA7301 Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
C328C752G3G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm