C328C683G5G5TA7301
Mfr.Part #
C328C683G5G5TA7301
Description
CAP CER 0.068UF 50V C0G/NP0 RAD
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Tolerance :
±2%
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
0.068μF
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
KEMET C328C683G5G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 0.068μF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C328C683G5G5TA7301 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
C328C683G5G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm