C328C620G3G5TA7301
Mfr.Part #
C328C620G3G5TA7301
Description
CAP CER 62PF 25V C0G/NP0 RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Capacitance :
62pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
KEMET C328C620G3G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 62pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C328C620G3G5TA7301 Overview
A program's size/dimension is 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
C328C620G3G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm