C328C564K1R5TA
Mfr.Part #
C328C564K1R5TA
Description
CAP CER RAD 560NF 100V X7R 10%
Temperature Coefficient :
X7R
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Through Hole
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
100V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Series :
GoldMax 300 Comm X7R
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Packaging :
Bulk
Capacitance :
560pF
Lead Style :
Formed Leads
Dielectric Material :
Ceramic
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
13 Weeks
Datasheets
C328C564K1R5TA
KEMET C328C564K1R5TA
GoldMax 300 Comm X7R 560pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
C328C564K1R5TA Overview
A program's size/dimension is 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm for this device.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
C328C564K1R5TA Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm