C328C473G5G5TA7301
Mfr.Part #
C328C473G5G5TA7301
Description
CAP CER 0.047UF 50V C0G/NP0 RAD
Tolerance :
±2%
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
0.047µF
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
KEMET C328C473G5G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 0.047μF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C328C473G5G5TA7301 Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
C328C473G5G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm