C328C471GAG5TA7301
Mfr.Part #
C328C471GAG5TA7301
Description
CAP CER 470PF 250V C0G/NP0 RAD
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Tolerance :
±2%
Factory Lead Time :
13 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
470pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Style :
Formed Leads
Pbfree Code :
yes
Applications :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Low ESL
KEMET C328C471GAG5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 470pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C328C471GAG5TA7301 Overview
A 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
C328C471GAG5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm