C328C393G1G5TA7301
Mfr.Part #
C328C393G1G5TA7301
Description
CAP CER 0.039UF 100V C0G/NP0 RAD
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Capacitance :
0.039µF
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
KEMET C328C393G1G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 0.039μF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C328C393G1G5TA7301 Overview
This device's program size/dimension is 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
C328C393G1G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm