C328C361GAG5TA
Mfr.Part #
C328C361GAG5TA
Description
CAP CER 360PF 250V C0G/NP0 RAD
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
360pF
Packaging :
Bulk
Datasheets
C328C361GAG5TA
KEMET C328C361GAG5TA
GoldMax 300 Comm C0G 360pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C328C361GAG5TA Overview
A 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
C328C361GAG5TA Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm