C328C300GAG5TA7301
Mfr.Part #
C328C300GAG5TA7301
Description
CAP CER 30PF 250V C0G/NP0 RADIAL
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
30pF
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
GENERAL PURPOSE
KEMET C328C300GAG5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 30pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C328C300GAG5TA7301 Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
C328C300GAG5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm