C328C241F3G5TA7301
Mfr.Part #
C328C241F3G5TA7301
Description
CAP CER 240PF 25V C0G/NP0 RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Capacitance :
240pF
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
KEMET C328C241F3G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 240pF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C328C241F3G5TA7301 Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
C328C241F3G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm