C328C225M5N5TA91707301
Mfr.Part #
C328C225M5N5TA91707301
Description
CAP CER RAD 2.2F 50V X8L
Ceramic Capacitors
Package :
Tape and Reel (TR)
Failure Rate :
Voltage - Rated :
50V
Applications :
Automotive
Capacitance :
2.2 μF
Features :
High Temperature
Product Status :
Active
Temperature Coefficient :
X8L
Ratings :
AEC-Q200
Height - Seated (Max) :
0.300" (7.62mm)
Size / Dimension :
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Lead Spacing :
0.200" (5.08mm)
Series :
GoldMax 300 Auto X8L HT150C
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Thickness (Max) :
Tolerance :
±20%
KEMET C328C225M5N5TA91707301
GoldMax 300 Auto X8L HT150C 2.2 μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X8L 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) -55°C ~ 150°C Through Hole Radial
C328C225M5N5TA91707301 Overview
A program's size/dimension is 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) for this device.Its coefficient is X8L and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
C328C225M5N5TA91707301 Features
a size/dimension of 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)