C328C202JAG5TA7301
Mfr.Part #
C328C202JAG5TA7301
Description
CAP CER 2000PF 250V C0G/NP0 RAD
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
2000pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
1 (Unlimited)
KEMET C328C202JAG5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 2000pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C328C202JAG5TA7301 Overview
This device's program size/dimension is 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
C328C202JAG5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm