C328C201G3G5TA7301
Mfr.Part #
C328C201G3G5TA7301
Description
CAP CER 200PF 25V C0G/NP0 RADIAL
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Capacitance :
200pF
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
KEMET C328C201G3G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 200pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C328C201G3G5TA7301 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
C328C201G3G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm