C328C184F3G5TA7301
Mfr.Part #
C328C184F3G5TA7301
Description
CAP CER 0.18UF 25V C0G/NP0 RAD
Voltage - Rated :
25V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Capacitance :
0.18µF
KEMET C328C184F3G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 0.18μF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C328C184F3G5TA7301 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
C328C184F3G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm