C328C180K3G5TA
Mfr.Part #
C328C180K3G5TA
Description
CAP CER RAD 18PF 25V C0G 10%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
18pF
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
C328C180K3G5TA
KEMET C328C180K3G5TA
GoldMax 300 Comm C0G 18pF 25V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial