C328C151G3G5TA7301
Mfr.Part #
C328C151G3G5TA7301
Description
CAP CER 150PF 25V C0G/NP0 RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
150pF
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Tolerance :
±2%
KEMET C328C151G3G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 150pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C328C151G3G5TA7301 Overview
A 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
C328C151G3G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm