C328C132KAG5TA7301
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C328C132KAG5TA7301
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1300PF 250V C0G/NP0 RAD
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
GENERAL PURPOSE
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
1300pF
Package / Case :
Radial
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Lead Style :
Formed Leads
Mounting Type :
Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Voltage - Rated :
250V
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Feature :
Low ESL
Factory Lead Time :
13 Weeks
KEMET C328C132KAG5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 1300pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C328C132KAG5TA7301 Overview
A 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
C328C132KAG5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm