C328C123G2G5TA7301
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C328C123G2G5TA7301
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.012UF 200V C0G/NP0 RAD
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Lead Style :
Formed Leads
Factory Lead Time :
13 Weeks
Mounting Type :
Through Hole
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Capacitance :
0.012µF
Applications :
GENERAL PURPOSE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Low ESL
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Package / Case :
Radial
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Voltage - Rated :
200V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±2%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
KEMET C328C123G2G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 0.012μF 200V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C328C123G2G5TA7301 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
C328C123G2G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm