C327C683K1G5TA7301
Mfr.Part #
C327C683K1G5TA7301
Description
CAP CER 0.068UF 100V C0G/NP0 RAD
Voltage - Rated :
100V
Height Seated (Max) :
0.320 8.13mm
Capacitance :
0.068μF
Tolerance :
±10%
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
1 (Unlimited)
KEMET C327C683K1G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 0.068μF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C327C683K1G5TA7301 Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
C327C683K1G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm