C327C683J1G5TA
Mfr.Part #
C327C683J1G5TA
Description
CAP CER RAD 68NF 100V C0G 5%
Height Seated (Max) :
0.320 8.13mm
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±5%
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.068μF
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Formed Leads - Kinked
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Package / Case :
Radial
Dielectric Material :
Ceramic
Datasheets
C327C683J1G5TA
KEMET C327C683J1G5TA
GoldMax 300 Comm C0G 0.068μF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL Through Hole Radial
C327C683J1G5TA Overview
This device's program size/dimension is 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
C327C683J1G5TA Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm