C327C622JAG5TA7301
Mfr.Part #
C327C622JAG5TA7301
Description
CAP CER 6200PF 250V C0G/NP0 RAD
Height Seated (Max) :
0.320 8.13mm
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Capacitance :
6200pF
GENERAL PURPOSE
KEMET C327C622JAG5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 6200pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C327C622JAG5TA7301 Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
C327C622JAG5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm