C327C473F3G5TA7301
Mfr.Part #
C327C473F3G5TA7301
Description
CAP CER 0.047UF 25V C0G/NP0 RAD
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Height Seated (Max) :
0.320 8.13mm
Tolerance :
±1%
Capacitance :
0.047µF
Voltage - Rated :
25V
Radial
KEMET C327C473F3G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 0.047μF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C327C473F3G5TA7301 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
C327C473F3G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm