C327C432J2G5TA7301
Mfr.Part #
C327C432J2G5TA7301
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Radial
Description
CAP CER 4300PF 200V C0G/NP0 RAD
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
GENERAL PURPOSE
Height Seated (Max) :
0.320 8.13mm
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
13 Weeks
Package / Case :
Radial
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Tolerance :
±5%
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Capacitance :
4300pF
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Through Hole
Feature :
Low ESL
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
KEMET C327C432J2G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 4300pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C327C432J2G5TA7301 Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
C327C432J2G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm