C327C393J3G5TA
Mfr.Part #
C327C393J3G5TA
Description
CAP CER RAD 39NF 25V C0G 5%
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Capacitance :
0.039µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.320 8.13mm
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Voltage - Rated :
25V
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±5%
Radial
Datasheets
C327C393J3G5TA
KEMET C327C393J3G5TA
GoldMax 300 Comm C0G 0.039μF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C327C393J3G5TA Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
C327C393J3G5TA Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm