C327C362JAG5TA7301
Mfr.Part #
C327C362JAG5TA7301
Description
CAP CER 3600PF 250V C0G/NP0 RAD
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.320 8.13mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±5%
Capacitance :
3600pF
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
C0G NP0
KEMET C327C362JAG5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 3600pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C327C362JAG5TA7301 Overview
This device's program size/dimension is 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
C327C362JAG5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm