C327C153K1G5TA7301
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C327C153K1G5TA7301
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.015UF 100V C0G/NP0 RAD
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Voltage - Rated :
100V
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.320 8.13mm
Package / Case :
Radial
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Feature :
Low ESL
Applications :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Mounting Type :
Through Hole
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
0.015µF
KEMET C327C153K1G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 0.015μF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C327C153K1G5TA7301 Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
C327C153K1G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm