C326C621G3G5TA
Mfr.Part #
C326C621G3G5TA
Description
CAP CER 620PF 25V C0G/NP0 RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Capacitance :
620pF
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Tolerance :
±2%
Packaging :
Bulk
Datasheets
C326C621G3G5TA
KEMET C326C621G3G5TA
GoldMax 300 Comm C0G 620pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C326C621G3G5TA Overview
Ceramic capacitor is 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
C326C621G3G5TA Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm