C326C620G3G5TA7301
Mfr.Part #
C326C620G3G5TA7301
Description
CAP CER 62PF 25V C0G/NP0 RADIAL
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
62pF
Tolerance :
±2%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Feature :
Low ESL
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
KEMET C326C620G3G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 62pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C326C620G3G5TA7301 Overview
Ceramic capacitor is 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
C326C620G3G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm