C326C473G1G5TA7301
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C326C473G1G5TA7301
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.047UF 100V C0G/NP0 RAD
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Package / Case :
Radial
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Tolerance :
±2%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Feature :
Low ESL
Capacitance :
0.047µF
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
KEMET C326C473G1G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 0.047μF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C326C473G1G5TA7301 Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
C326C473G1G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm