C326C471FAG5TA7301
Mfr.Part #
C326C471FAG5TA7301
Description
CAP CER 470PF 250V C0G/NP0 RAD
Ceramic Capacitors
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
13 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Low ESL
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
470pF
Tolerance :
±1%
KEMET C326C471FAG5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 470pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C326C471FAG5TA7301 Overview
A program's size/dimension is 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
C326C471FAG5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm