C326C470FAG5TA7301
Mfr.Part #
C326C470FAG5TA7301
Description
CAP CER 47PF 250V C0G/NP0 RADIAL
Tolerance :
±1%
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Feature :
Low ESL
Capacitance :
47pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
13 Weeks
KEMET C326C470FAG5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 47pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C326C470FAG5TA7301 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
C326C470FAG5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm