C326C432FAG5TA
Mfr.Part #
C326C432FAG5TA
Description
CAP CER 4300PF 250V C0G/NP0 RAD
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
4300pF
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Pbfree Code :
yes
Datasheets
C326C432FAG5TA
KEMET C326C432FAG5TA
GoldMax 300 Comm C0G 4300pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C326C432FAG5TA Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
C326C432FAG5TA Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm