C326C431F3G5TA7301
Mfr.Part #
C326C431F3G5TA7301
Description
CAP CER 430PF 25V C0G/NP0 RADIAL
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
13 Weeks
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Feature :
Low ESL
Capacitance :
430pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Pbfree Code :
yes
KEMET C326C431F3G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 430pF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C326C431F3G5TA7301 Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
C326C431F3G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm