C326C390G3G5TA7301
Mfr.Part #
C326C390G3G5TA7301
Description
CAP CER 39PF 25V C0G/NP0 RADIAL
Ceramic Capacitors
Feature :
Low ESL
Capacitance :
39pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
KEMET C326C390G3G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 39pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C326C390G3G5TA7301 Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
C326C390G3G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm