C326C333G1G5TA7301
Mfr.Part #
C326C333G1G5TA7301
Description
CAP CER 0.033UF 100V C0G/NP0 RAD
Ceramic Capacitors
Feature :
Low ESL
Capacitance :
0.033µF
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Tolerance :
±2%
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
yes
KEMET C326C333G1G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 0.033μF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C326C333G1G5TA7301 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
C326C333G1G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm