C326C225K5N5TA91707301
Mfr.Part #
C326C225K5N5TA91707301
Description
CAP CER RAD 2.2F 50V X8L 10%
Ceramic Capacitors
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
X8L
Tolerance :
±10%
Failure Rate :
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Series :
GoldMax 300 Auto X8L HT150C
Features :
High Temperature
Height - Seated (Max) :
0.300" (7.62mm)
Lead Spacing :
0.100" (2.54mm)
Applications :
Automotive
Capacitance :
2.2 μF
Product Status :
Active
Voltage - Rated :
50V
Package / Case :
Radial
Thickness (Max) :
Package :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
KEMET C326C225K5N5TA91707301
GoldMax 300 Auto X8L HT150C 2.2 μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X8L 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) -55°C ~ 150°C Through Hole Radial
C326C225K5N5TA91707301 Overview
A program's size/dimension is 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) for this device.Its coefficient is X8L and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
C326C225K5N5TA91707301 Features
a size/dimension of 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)