C326C223J1G5TA
Mfr.Part #
C326C223J1G5TA
Description
CAP CER 0.022UF 100V C0G/NP0 RAD
Ceramic Capacitors
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Feature :
Low ESL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
0.022µF
Package / Case :
Radial
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Bulk
Formed Leads - Kinked
Datasheets
C326C223J1G5TA
KEMET C326C223J1G5TA
GoldMax 300 Comm C0G 0.022μF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C326C223J1G5TA Overview
Programs on this device are of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
C326C223J1G5TA Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm