C326C222FAG5TA
Mfr.Part #
C326C222FAG5TA
Description
CAP CER 2200PF 250V C0G/NP0 RAD
Tolerance :
±1%
Capacitance :
2200pF
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Voltage - Rated :
250V
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
1 (Unlimited)
Datasheets
C326C222FAG5TA
KEMET C326C222FAG5TA
GoldMax 300 Comm C0G 2200pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C326C222FAG5TA Overview
A program's size/dimension is 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
C326C222FAG5TA Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm