C326C183J1G5TA
Mfr.Part #
C326C183J1G5TA
Description
CAP CER 0.018UF 100V C0G/NP0 RAD
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Voltage - Rated :
100V
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Packaging :
Bulk
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.018μF
Feature :
Low ESL
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±5%
1 (Unlimited)
Datasheets
C326C183J1G5TA
KEMET C326C183J1G5TA
GoldMax 300 Comm C0G 0.018μF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C326C183J1G5TA Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
C326C183J1G5TA Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm