C326C181F3G5TA7301
Mfr.Part #
C326C181F3G5TA7301
Description
CAP CER 180PF 25V C0G/NP0 RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
180pF
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Tolerance :
±1%
Feature :
Low ESL
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Voltage - Rated :
25V
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Packaging :
Tape and Reel (TR)
KEMET C326C181F3G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 180pF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C326C181F3G5TA7301 Overview
A program's size/dimension is 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
C326C181F3G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm