C326C120G3G5TA7301
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C326C120G3G5TA7301
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 12PF 25V C0G/NP0 RADIAL
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Tolerance :
±2%
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Package / Case :
Radial
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Low ESL
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mounting Type :
Through Hole
Capacitance :
12pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Voltage - Rated :
25V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Factory Lead Time :
13 Weeks
KEMET C326C120G3G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 12pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C326C120G3G5TA7301 Overview
A program's size/dimension is 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
C326C120G3G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm