C326C111K3G5TA
Mfr.Part #
C326C111K3G5TA
Description
CAP CER RAD 110PF 25V C0G 10%
Capacitance :
110pF
Packaging :
Bulk
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Feature :
Low ESL
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
C326C111K3G5TA
KEMET C326C111K3G5TA
GoldMax 300 Comm C0G 110pF 25V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial