C326C106M3R5TA7301
Mfr.Part #
C326C106M3R5TA7301
Package / Case
Radial
Description
CAP CER 10UF 25V X7R RADIAL
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Tolerance :
±20%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.200Lx0.160W 5.08mmx4.07mm
Series :
GoldMax 300 Comm X7R
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
Radial
Pbfree Code :
yes
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
10μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Voltage - Rated :
25V
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
13 Weeks
KEMET C326C106M3R5TA7301
GoldMax 300 Comm X7R 10μF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.200Lx0.160W 5.08mmx4.07mm -55°C~125°C Through Hole Radial
C326C106M3R5TA7301 Overview
Programs on this device are of 0.200Lx0.160W 5.08mmx4.07mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R being the highest temperature coefficient.
C326C106M3R5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.160W 5.08mmx4.07mm