C326C103K1R5TA7301
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C326C103K1R5TA7301
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Dipped
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10000PF 100V X7R RADIAL
Stock
131
In Stock :
131
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Depth :
3.18mm
Width :
2.54mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Min Operating Temperature :
-55°C
Terminal Shape :
Wire
Tolerance :
10%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mount :
Through Hole
Lead Diameter :
510 µm
ECCN Code :
EAR99
Multilayer :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Number of Terminations :
2
Height :
8.89mm
Temperature Characteristics Code :
X7R
Dielectric :
X7R
Lead Pitch :
5.08mm
Voltage - Rated DC :
100V
Pbfree Code :
yes
Packing Method :
TR, 12 INCH
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
HTS Code :
Capacitance :
10nF