C325C750J3G5TA7301
Mfr.Part #
C325C750J3G5TA7301
Description
CAP CER 75PF 25V C0G/NP0 RADIAL
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
75pF
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Voltage - Rated :
25V
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
KEMET C325C750J3G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 75pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial