C325C391JAG5TA7301
Mfr.Part #
C325C391JAG5TA7301
Description
CAP CER 390PF 250V C0G/NP0 RAD
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Capacitance :
390pF
GoldMax 300 Comm C0G
KEMET C325C391JAG5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 390pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial