C325C391FAG5TA7301
Mfr.Part #
C325C391FAG5TA7301
Description
CAP CER 390PF 250V C0G/NP0 RAD
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Tolerance :
±1%
Capacitance :
390pF
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Through Hole
KEMET C325C391FAG5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 390pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C325C391FAG5TA7301 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
C325C391FAG5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm